delivery icon

Doprava ZDARMA po celom Slovensku pri odbere jedného kartóna (6 fľiaš) a po celom Česku pri odbere dvoch kartónov (12 fliaš).

delivery icon

O spoločnosti

Vinársky dom Petra Podolu je malé rodinné vinárstvo na Záhorí v obci Kopčany pri meste Holíč, ktoré bolo založené roku 1991. Prvopočiatky vinárstva „genius vinum“ sú ale už v predchádzajúcich skúsenostiach generácií rodiny z okolia Valtic „hlavného mesta vína“. Peter Podola tu prežil celé svoje detstvo a pomáhal vo vinohrade a vinnej pivnici svojich rodičov, ktorý mali taktiež svoje vinárstvo. S bohatými vinárskymi skúsenosťami sa rozhodol pokračovať v ich stopách.

Všetko to začalo roku 1991 výrobou šumivého vína „Nikol“, pomenovaného na počesť narodenia svojej dcéry, ktorá dnes prináša do vinárstva nové trendy. V roku 2000 vinárstvo investovalo do podstatnej technologickej obnovy so zámerom byť prémiovým vinárstvom, so schopnosťou naplniť očakávania náročných zákazníkov.

Nami spracovávane odrody hrozna pochádzajú z klimatologicky najteplejšej vinohradníckej oblasti na Slovensku – z Juhoslovenskej oblasti konkrétne zo Štúrovského rajónu.

V prevažnej miere hrozno nakupujeme z regiónov Strekov a Mužla. Dlhodobo spolupracujeme s tými najlepšími pestovateľmi, ako je treba Ing. Miroslav Petrech a dbáme najmä na kvalitu hrozna. Vďaka tomu, že hrozno nakupujeme, sa môžeme viac času venovať samotnej výrobe vína. Naším spoločným cieľom je sprostredkovať zákazníkom krásny pocit a potešenie z vína pre každú príležitosť. Vinárstvo si zakladá na kvalite pri spracovaní vstupujúceho hrozna do vinifikácie a to jedinečnou metódou – selekciou hroznových bobúľ. Výsledkom sú odrodovo čisté a mimoriadne zaujímavé prívlastkové vína. O kvalite vína svedčia aj ocenenia na mnohých výstavách a záujem obchodných partnerov.

Ročná produkcia vinárstva je cca 96 tisíc fliaš.